Застосування контрольних зразків зерна підприємствами для калібрування вимірювальних приладів

Posted by   Александр Тырышкин
01/11/2017
Застосування контрольних зразків зерна підприємствами для калібрування вимірювальних приладів

На підприємствах агропромислового комплексу щорічно проводяться десятки тисяч аналізів якості сільськогосподарської продукції за різними показниками.

Далеко не завжди традиційні хімічні методи контролю якості зерна та продуктів переробки - шроту, макухи відповідають сучасним вимогам, перш за все через низьку продуктивність.

"Вологі методи" лабораторних досліджень вимагають високих витрат часу при значній частці ручної праці висококваліфікованого персоналу і застосування дорогих і агресивних реактивів, що визначає низьку продуктивність і високу вартість аналізів.

В даний час при визначенні якості сільськогосподарської продукції лідируючі позиції займають способи, засновані на спектральному аналізі в ближній інфрачервоній області, які широко застосовуються в багатьох країнах світу для оперативного (експресного) дослідження цілого ряду показників - вологість, клейковина, білок, зольність, масло, жир і т.д.

Для коректних вимірювань і отримання достовірних результатів з мінімальним відхиленням від еталонних значень, необхідна наявність правильних калибровок у експрес-аналізаторів, для створення яких необхідне використання стандартних зразків зерна.